Při objednávce nad 1000 Kč doprava zdarma!

4. srdeční čakra - Anáhata

Protože jsme se v předchozích článcích bavili a jednotlivých čakrách a to 1. čakře, 2. čakře, 3. čakře dnes nás čeká 4. čakra. Přehled všech čaker najdete zde. O čakrách vašich mazlíčků si více přečtěte zde. Nebo využijte i pohyb pro jednotlivé čakry, jóga se jim konkrétně věnuje v jednotlivých pozicích. Více v článcích zde.

Kde ji najdeme:  Uprostřed prsou přibližně ve výši srdce, květ/kruh se otevírá směrem dopředu

Její název: Čakra srdce, srdeční centrum, anahata

Význam této čakry: Neporažená, nepoškozená

Její symbol: čtvrtou čakru symbolizuje lotos s dvanácti okvětními lístky - kam, kham, gam, gham, ngam, cham, chám, jam , jham, njam, tam, tham

Element: Vzduch

Její typické barvy: Zelená, růžová a zlatá

Smysl: Hmat

Kam se otáčí: U ženy se otáčí doprava a u muže doleva

Charakteristické části těla: Srdce, horní část zad, hrudník a hrudní dutina, spodní část plic, krev, krevní oběh, kůže

Žlázy: Brzlík (obrany-schopnost lidského těla), dozrávání lymfocytů

Vyživované orgánysrdce, oběhový systém, bludný nerv

Aromaterapie: Růžový olej - Jeho láskyplná a něžná vůně uzdravuje rány srdce. Povzbuzuje a zjemňuje smyslné radosti života.

Vhodné kameny: Růženín, kunzit, rodochozit, rodonit, růžový korál, perly, růžový turmalín, smaragd, nefrit, jadeit, avanturín

Charakteristický spánek: Na levém boku 5 - 6 hodin.

Tón/zvukF - hláska A

Mantra: LAM

Příslušná bohyně: Isa, Kakini

Symbolická zvířata: Antilopa, holub, ptáci

PlanetaJupiter

Čakra srdce vytváří spojení všech čaker. V jsou spojeny tři spodní fyzické čakry - emoční centra se třemi horními duchovními čakrami. Nalezneme zde umění empatie, soucitu, porozumění druhým a prožívat. Poslání této čakry je rovnováha skrze lásku. Jakákoli touha po kontaktu, spojení, harmonii a lásce se projevuje skrze čakru srdce. Ve své harmonické funkci je srdce sídlem opravdové lásky. Jakýmkoli záporem tvoříme oddělenost a negativitu. Pozitivní "ano" v nás tvoří vibrace, ve kterých negativní pocity ztrácejí na síle a postupně vymizí. Pokud trpíte nějakou nemocí nebo bolestí uzdravíte/ulevíte láskyplnou pozorností právě nemocnému orgánu nebo části těla.

V případě že je v harmonii: Nebo-li pokud je otevřená působí v souladu s ostatními čakrami a můžete se stát prostředníky lásky. Správné láskyplné vibrace jsou schopny změnit váš svět, sjednotit a usmířit. Na venek budete vyzařovat lásku, energii a teplo, navíc tím otevřete sdrce ostatních. V ostatních budete vzbuzovat důvěru, radost. Soucit a ochota jsou velkou součástí této čakry.

V případě že je v disharmonii: Je mnoho způsobů, jak se může projevovat její disharmonii. Máte pocit, že nejste spokojeni se zdrojem lásky. Chcete lásku dávat a vždy byste se rozdali, ale nejde to. Možná se cítíte silní a mocní a snažíte se dávat tuto energii jiným, ale sami neste schopni lásku přijímat, otevřít se jí. Nebo si třeba říkáte, že lásku druhých nepotřebujete. Jak je to doopravdy?

Pokud nefunguje dostatečně: Cítíte se (a také jste) lehce zranitelní a závislí na lásce a náklonnosti ostatních. Odmítnutí nesete jen velmi těžko, zvlášť pokud jste se jednou otevřeli. Hrozí, že se uzavřete do ulity, smutní, sami nemilováni. Možná vás něha a bezcitnost přivádí do rozpaků.

Co vypráví řeč těla: Děti (a nejen ony), které často stojí do rohu místnosti a ruce mají překřížené na hrudi, nevědomky chrání své bolavé srdce. Tento ochranný obal si často nesou až do dospělosti. Vždy když potřebují utěšit, schovají se takto před světem. Dotek a pohlazení je jednou z nejdůležitějších prvků terapie a i přes to existuje mnoho lidí, kterých se dlouhá léta nikdo nedotkl, neobejmul je nebo nepohladil.

Jak vám pomůže příroda: Jakákoli tichá procházka v čisté panenské přírodě, každý květ je jako poselství láskyplné lásky - zvlášť pak růžové květy. Pomůže pohled na les, neporušenou přírodu, louky nebo pole.

Léčivá pomoc zvuků: Jakákoli klasická hudba.

Pomoc barev: Zelená barva louky vás povzbudí, navodí sympatie, pocit klidu a míru. Něžné vibrace růžové barvy uvolní zatvrdliny a bolesti v těle. Vzbudí pocit lásky a něhy.

 

inspirace z: nakridlechandelu.cz