Při objednávce nad 1000 Kč doprava zdarma!

2. čakra sakrální - Svádhišthána

ČAKRA - Sakrální čakra, centrum kříže

 NÁZEV - Svadhisthana - sladkost

 BARVA - Oranžová

ELEMENT - voda 

SMYSLOVÁ FUNKCE chuť

KDE SE NACHÁZÍ -  Najdete ji uprostřed mezi pupíkem a spodním koncem páteře, nad pohlavními orgány, je spojena s křížovou kostí a otevírá se směrem dopředu

OTÁČENÍ u ženy se otáčí doprava a u muže doleva

ČÁSTI TĚLA hýždě, rozmnožovací orgány, ledviny, močový měchýř, vše tekuté /krev a její oběhový systém, míza, sperma, trávicí šťávy atd./ 

ŽLÁZY varlata, vaječníky, prostata, u žen i regulace cyklu - na funkci zárodečných žláz závisí produkce zárodečných  buněk a pohlavních hormonů. Prostřednictvím svého vlivu na zárodečné buňky působí druhá čakra také na pocity a nálady.

HORMONY estrogen, testosteron

AROMATERAPIE ylang-ylang je jedno z nejznámějších afrodiziak. Otvírá se smyslovému vnímání. Jeho sladká vůně dává pocit bezpečí. Nahromaděné a zadržované emoce se rozplynou. Santal používá se na zlepšení sexuality. Povzbuzuje fantazii a probouzí radost z činnosti.

KAMENY oranžový avanturín, karneol, ohnivý opál, medový opál, medový kalcit, sluneční kámen.

SPÁNEK poloha embrya, 8 - 10 hodin

Symbol: lotos se šesti okvětními lístky -bam, bham, mam, jam, ram, lam

Vyživuje: střední trakt, ledviny, močový - pohlavní systém

Tón: D - uzavřená hláska O

Mantra: VAM

Příslušná božstva: Višnu, Rakini

Symbolická zvířata: Ryba, mořští živočichové, krokodýl

Planeta: Venuše

Druhá čakra je centrem původních, čistých emocí, sexuální energie a tvořivých sil. Je přiřazena elementu vody, ze kterého povstává vše živé. Prostřednictvím této čakry máme přístup k oplodňujícím a vstřícným energiím, které pronikají přírodou. Zažíváme sebe jako část tvořivého procesu, naší kreativity, kterou projevujeme skrz naše pocity a tvořivé jednání. Tato čakra je považována za sídlo Šakti, ženského aspektu boha, ve formě tvořivé rodící síly. U muže zahrnuje její působnost oblast pohlavních orgánů, které v sobě nesou impuls k stvoření nového života. Voda také odplavuje a očišťuje to se projeví v oblasti detoxikační a vyměšující. Na úrovni duševní. To prožíváme jako uvolnění a odplavení pocitů.  

Harmonická funkce: Harmonická funkce se projevuje v přirozeném splynutí s proudem života a svými pocity, vitalitou, tvořivostí, léčivou energií, vášní a radosti ze života. Tělesná vitalita, přirozená radost a léčivá energie Jste vůči lidem a hlavně kvůli druhému pohlaví přirozená/ý a otevřená/ý. Sexuální spojení s druhým člověkem je radost a láska v jednom. 

Aktivujeme ji pohledem na na měsíční svit a tekoucí vodu.

Disharmonická funkce: Chybná funkce druhé čakry má svůj původ hlavně v období puberty. Probouzí se sexuální síly vyvolávající nejistotu. Někdy je to, ale také nedostatek něžnosti a tělesné blízkosti v dětství.  Další možný následek tohoto přístupu je, že je sex používán jako droga. To znamená, že jste správně nepoznali tvořivý potenciál těchto sil a použili je nesprávným směrem. Často tíhnete k závislostem, chtíči na sexu, drogách, alkoholu, kterým si lásku nahrazujete. Jste agresivní a tíží vás nutkavý vztek, máte pocity viny a strach ze ztráty, častá žárlivost.

Nedostatečná funkce: Nedostatečná funkce vzniká ve většině případů již v dětství. Možná vám chyběly dotyky, mazlení a něžnosti. V pubertě jste rašící se sexualitu zablokovali, potlačili. Možná to zapříčinila nízká sebedůvěra. Toto potlačení má za následek nedostatek sebeúcty, neprůchodnost emocí a sexuální chladnost.  

Řeč těla: Rozhodující oblast je křížová čakra. Představuje schopnost tvořit a mít prostor k tvoření. Položení rukou do oblasti podbřišku může být výrazem strachu z citového ranění a nebo odmítnutí. Tyto věci je třeba mít na paměti, když jednáme s někým, jehož řeč těla má vztah ke křížové čakře. Takový člověk potřebuje prostor spojený s nepodmíněnou láskou, aby se mohl na plno projevit.  

Nemoci spojené s druhou čakrou: Dráždivý tračník, menstruační cyklus, premenstruační syndrom, menstruační krvácení, cysty na vaječníkách, endometrióza, nemoci varlat, nemoci prostaty. Problémy v mezilidských vztazích, nepřijímání druhého pohlaví bez podmínek, nedostatek sebeúcty,  neprůchodnost emocí a sexuální chladnost, přehnané sexuální fantazie.

Účinky přírody: Druhou čakru oživuje měsíční světlo, dotyk s čistou, průzračnou vodou i pohled na ni. Měsíc obzvlášť v úplňku, stimuluje pocity. Tiché posezení u čisté vodní hladiny, koupel v ní nebo pár doušků čistého pramene pomáhá očistit duši a osvobodit ji od citových blokád a stresů, aby život mohl zase volně proudit.  

Účinky hudby: K aktivování se hodí plynulá hudba, vzbuzující pocit čiré životní radosti. Ke zklidnění čakry naslouchejte zpěvu ptáků, zvuku tekoucí vody, vodotrysku, nebo meditační hudbu se zvuky přírody.  

Účinky barev: Druhou čakru aktivuje jasná oranžová barva, která zprostředkovává oživující energii. Podporuje sebeúctu a vzbuzuje radost ze smyslových požitků.  

Zdroj: Na křídlech andělů