Při objednávce nad 1000 Kč doprava zdarma!

Jak harmonizovat jednotlivé čakry?

Jestli si vzpomínáte bavili jsme se o jógových pozicích vhodných pro 1. čakru2. čakru, 3. čakru, 4. čakru. 5. čakru, 6. čakru a 7. čakru. Souhrnný přehled o čakrách najdete zde. Případně šperky pro harmonizaci všech čaker najdete tady. I ty vám pomůžou s harmonizací. Dalším způsobem harmonizace čaker je pomocí vonných olejů, článek najdete zde. Existuje i způsob nebo spíše činnosti, které vám s harmonizací pomohou a o těch si povíme právě v tomto článku.

1. čakra

Jediný pohled na ranní červánky nebo podvečerní soumrak, pohledem do ohně či do červené půdy. Chůze na boso venku na trávě, písku, hlíně zkrátka spojení se zemí (vědomá, to znamená opravdu se soustředit na každý krok – je to těžké, ale pomůže Vám to). Práce na zahradě, především práce s hlínou. Zasaďte si třeba květinu. Kontakt se zemí. Stačí piknik v přírodě, procházka lesem a trávit čas se sebou. Skvělé jsou také masáže chodidel.

2. čakra

Pohled na na měsíční svit vám dodá vnitřní klid a ukáže tiché spojení s touto čakrou. Pomoci vám může také tekoucí voda, tiché šumění vody nebo kapky deště na střeše vašeho domu. Zavřete oči a soustřeďte se na ten klid.

3. čakra

Při pohledu do slunce se vám připomene vaše vnitřní já, pomoci mohou i rozkvetlá řepková pole či pohled na jarní rozkvetlou louku plnou pampelišek. Jasný pohled do hřejivého otevřeného ohně, vás nejen zahřeje ale i zodpoví mnoho otázek.

 

4. čakra

Pohled na les vám připomene lásku. Nezapomeňte na vůni mechu a šelest stromů v jemném větru. Při pohledu na neporušenou panenskou přírodu, louky a pole vaše srdce roztaje.

5. čakra

Jasná a průhledná modrá barva nebe bez mraku nebo  pohled do mořské vody vyvolává rezonanci ve vaší krční čakře. Abyste mohli plně vnímat tiché vjemy lehněte si v přírodě do trávy a pozorujte modrou oblohu. Pocítíte jak vaše úzkosti a bloky se postupně v krční čakře a jejím dosahu uvolní. Zrcadlení modrého nebe na vodní hladině zapůsobí na vaše pocity osvobozujícím dojmem. Tiché šplouchání vln bude přinášet poselství vašich skrytých emocí, které najednou vyplavou na povrch.

6. čakra

Šestou čakru stimuluje a očišťuje pozorování temně modré noční oblohy plné hvězd. Spaní pod širákem v teplém létě a pozorování jasného nebe. Tento zážitek otevírá ducha pro nekonečnou šířku a hloubku projeveného Stvoření.

7. čakra

Šířka a neohraničenost, blízkost nebe a oproštění se od událostí vašeho osobního života. Procházka přírodou a jasné a slunečné výhledy vám udělají dobře. Popustíte uzdu vlastním myšlenkám a proplujete trávou nebo nebem na obláčku.