Při objednávce nad 1000 Kč doprava zdarma!

Jak se starat o vaše šperky

Právě jste rozbalili váš vysněný náramek z minerálů už se těšíte, jak jej začnete nosit! Než se svým novým skvostem ozdobíte, ráda bych vám dala několik rad, aby kameny plnily svůj 100 % účel. Tento článek vám vysvětlí správné čištění vašich šperků.

Čištění náramků z minerálů

První krok - v jakých případech čistit kameny nebo šperky

1. Než začnete šperky nosit je třeba je očistit.
2. Pokud chcete naprogramovat šperk k danému účelu, nejprve ho také očistěte.
3. Po každém jeho použití.
4. Pokud cítíte, že jste vyčerpali jeho léčivou energii. 
 
Nejlepší je dát na své pocity a intuici, ta vás povede. Většinou máte pocit, že něco není jak má. 
 
Je to o tom, jak často náramky nosíte. Jen vy sami víte, kolik situací aktuálně řešíte a na kolik byly vaše krystaly vytížené. Pokud jste se potýkali s větším stresem očistěte kameny ještě ten den. Pokud jste se nesetkali s nějakými náročnějšími situacemi, doporučuji kameny čistit 1x týdně. Sami nejlépe poznáte, jak často je čistit.
 
Některé minerální kameny mají samočistící schopnosti a očistu tedy nepotřebují, jedná se o tyto druhy: apofylit, azulit, citrín, diamant, fenacit, kyanit.
 

Jaké jsou možnosti čištění

Velmi účinné při očistě kamenů od negativních energií jsou přírodní síly, jako jsou základní elementy přírody (oheň, voda, země a vzduch), využít můžete také Slunce, Měsíc a rostliny. Až příště budete sedět na pikniku venku, vezměte s sebou své šperky a nechte je znovu ožít energií.

1) Oheň

 
   a) Opatrně několikrát pohybujte kamenem přes plamen svíčky, dokud intuitivně nepocítíte, že byl očištěn. Hořící oheň spálí negativní energie. Tato metoda je nejvíce vhodná pro kameny, příslušné prvku Ohně. Pozor ale dejte na popálení a možné poškození kamene.
 
   b) Vykuřování – nechte opatrně několikrát projít kámen skrz kouř některého ze speciálních vykuřovadel, pokud je nemáte k dispozici, nechte projít kámen kouřem ze sušené šalvěje, santalu, levandule, sweetgrass (tomkovice vonná), nebo cedr. Je třeba, aby váš náramek procházel kouřem z vykuřovadla po dobu alespoň 20 - 30 vteřin. Vykuřujte kámen tak dlouho, až intuitivně vycítíte, že z něj byla vymazána negativní energie. 

 

2) VODA

Voda smyje negativní energii a vrátí ji Zemi, kde bude neutralizována. Myslete na to, jak z nich smýváte veškerou negativní energii. Doba omývání je intuitivní. Dejte na svou intuici. Po omytí své kameny velmi opatrně a pečlivě osušte měkkým a čistým hadříkem.

   a) Vložte jej do řeky, studánky, moře, vodopádu nebo oceánu nebo jiného přírodního zdroje. Po dobu několika minut jej můžete umístit do síťového sáčku, aby držel na místě a tak aby přes něj proudila voda a odnést veškerou negativní energii.

   b) Ponechejte jej v dešti několik hodin.

   c) Držte kámen pod tekoucí vodou z kohoutku po dobu několika minut.

   d) Vložte kámen do slané vody. Pokud nežijete u moře, ponořte kámen do misky se slanou vlažnou vodou, použít můžete jakoukoli sůl nejlepší je mořská. Do slané vody nikdy nevkládejte perly a opál, mohlo by dojít k jejich poškození. Dejte si pozor: Pokud umístíte kámen v suché mořské soli (bez vody), může dojít k poškození jeho elektromagnetického pole.

   e) Použití vody s křišťálem. Křišťál díky své síle zvýší očistný efekt vody. Do vody můžete také přidat šalvěj, levanduli nebo bazalku.

POZOR: Nikdy vodu nepoužívejte na měkké kameny jako je Angelit, vápence, howlit, aragonit, dolomit, kalcit, kunzit, labradorit, malachit, selenit, síra, tyrkys a další. Tyto kameny se ve větší míře rozpouštějí.

3) Země

zakopejte kámen do země na celý den, místo si raději označte. Tuto metodu lze použít i v bytě, zahrabáním kamene do květináče, naplněného zeminou. Půdu, kde je kámen zahrabán, nezalévejte! Půda absorbuje negativní energii, rozptýlí ji a přemění ji na energii pozitivní. Kameny se v zemi cítí dobře, protože se tak vracejí tam, kde byly stvořeny a kde rostly. 

Pokud nemáte doma rostliny, vložte kámen do sklenice se sušenou šalvějí nebo cedrovým dřevem na jeden den. Bylinky do sebe absorbují, stejně jako hlína negativní energie. Z tohoto důvodu se bylinky nesmí používat opakovaně. Po očištění vždy byliny spalte, zahrabejte do země. Zahoďte do řeky nebo potoka. 

Růženín nebo rodonit si v zemi přímo hoví. Dopřejte jim kontakt se zemí, jak jen je to možné. Není nutné je přímo zahrabávat, stačí je na ni položit.

4) Vzduch

Pomocí svazku bylin s šalvějí, cedrového dřeva nebo santalového dřeva vykuřujte kámen (všechny jeho strany). Šalvěj má velmi účinné očistné vlastnosti. Přeměňuje totiž negativní energii na pozitivní energii.

 

Další možnosti očištění kamenů

Prostřednictvím slunečního svitu – Položte kámen na jednu hodinu (nejméně) na místo u okna nebo venku, kde svítí jasné sluneční světlo. Dejte si pozor: Pro některé kameny, které byly zrozeny v živu Země může být solární energie silná. Může tak způsobit vyblednutí barvy. Je lepší proto zvolit metodu prostřednictvím měsíčního svitu. To znamená, že kámen na jednu hodinu (nejméně) položte do měsíčního svitu. Pokud je úplněk stačí jedna noc, pokud není měsíc v úplňku je třeba dvě i více nocí.

Karneol a čistý křemen - Tato kombinace má schopnost očišťovat ostatní kameny. Stačí váš náramek položit na tyto krystaly, nejlépe přes noc. Případně vložit náramek do měkkého látkového váčku společně s karneolem, nebo křemenem. Samotný karneol, či křemen je třeba pak očistit zvlášť.
 
Očista pomocí přírodního křišťálu nebo křemene - Vložte šperky na drobné krystaly křišťálu nebo na jeden velký průzračný křišťál do misky alespoň na jeden den. Křišťál dokáže odstranit negativní energie aniž by narušily své vlastní. Nemusíte mít tedy strach, že se negativní energie přenese do křišťálu. Můžete také na 30 minut vložit kámen do krabičky s křišťálem a vložit jej do mrazáku nebo v době mrazů do sněhu. Sníh je stejně účinný jako voda.
 
Selenit - Tento kámen je velmi mocný a má vysoké vibrace. Proto si myslím, že by neměl doma chybět. Dokáže čistit auru, absorbuje vše, co do našeho biomagnetického pole nepatří. A stejně tak jako křišťál dokáže čistit a nabíjet ostatní krystaly. Ponechte šperky z minerálních kamenů odpočívat na selenitu, alespoň přes noc. Ze selenitu můžete vytvořit jednoduchou krystalovou mřížku, do které můžete vaše náramky umístit.
 

Pomocí rýže - Vložte náramky nebo kameny do misky s nevařenou hnědou rýží. Ponechte je takto přes noc, poté rýži vyhoďte, již znovu nepoužívejte.

Použijte sůl - Už jsme se bavili o vodě se solí. Sůl totiž zachytává negativní energii. Minerální kameny vložte pro očištění do misky s mořskou solí. Nechte je tam po dobu (alespoň) jedné hodiny, ideálně celý den. Další varianta je, že můžete naplnit misku solí. Do téhle sklenice vložte minerální kameny a náramky, které chcete očistit a tu pak vložte do misky. Očista tímto způsobem však potrvá déle. Cca dva dny.

Vizualizace očištěníDržte náramek v dlani a myslete na to (nebo si představujte svým vnitřním zrakem), jak z něj všechny negativní energie odchází. Můžete si odcházející energie představit jako kouř nebo prach, který se vypouští z vašich kamenů nebo šperků. Nebo si zkuste představit jak kámen omýváte a smýváte tím všechny špatné energie. Na konci si představte jak jsou šperky obklopeny bílým světlem, které prochází i skrz ně. Budete cítit odlehčení a taky čistotu. Pozorujte také, jak se u toho cítíte, dejte na svou intuici.

Zbavení negativity prostřednictvím zvuku - Pro tento účel můžete použít zvonkohru, ladičku nebo "zpívající misku". Hotové očištění poznáte vlastním pocitem, že je kamen zbaven negativní energie. Funguje to tak, že čisté tóny prostupují prostřednictvím svých vibrací kamenem a nutí negativní energii odejít. Doslova víří zvukem pryč.

Použijte vlastní dech Při hlubokém nádechu si přiložte kámen na srdce. Pak dejte kámen k ústům a zprudka na něj vydechněte. Opakujte to několikrát, vždy při tom mějte v mysli váš záměr očistit kámen všech negativních energií. Váš dech (Dech života) v kombinaci s vaším záměrem představuje velkou očistnou sílu, která dokáže dostatečně očistit kámen od negativních energií. Vaše intuice vám řekne, kdy je očista dokončena.

Skleněná pyramida – Stačí položit na několik dní kameny nebo šperky pod tuto pyramidu. Energie, kterou pyramida produkuje, má schopnost neutralizovat negativní energii v kamenech nebo špercích.

 

Závěrem

Pro očištění šperků můžete použít buď jeden z výše uvedených způsobů nebo jejich kombinací. Můžete použít od dvou do pěti různých způsobů očisty. Všechny metody se dají kombinovat, proto se nemusíte bát použít jakékoli varianty. Jde především o to jak očištění vnímáte a jestli je to pro vás dostatečné jednou metodou či více metodami.

Očištění používejte především při pořízení nových šperků nebo kamenů. Očištění používejte pokud se je chystáte naprogramovat pro konkrétní účel nebo pokud potřebujete rychle dobít silně vyčerpané kameny. Nakombinováním více metod očištění bude čištění efektivnější a rychlejší.