Při objednávce nad 1000 Kč doprava zdarma!

Několik důvodů proč zkusit pomoc REIKI

Jak nejjednodušeji získáte energii? Obejmutím stromu, chozením bosky v trávě nebo po hlíně, koupáním v přírodě a celkovým nasáváním přírody.
 
Mám 2. úroveň REIKI. Jsem tedy schopna energetizovat a harmonizovat věci. Správnou energii vkládám právě do šperků. Pokud si objednáte šperk na míru mohu do něj vložit energii právě pro Vás. Nebo pokud mi napíšete mohu Vám poslat energii na nějakou důležitou událost. Pročistit čakry a mnoho dalšího.
 
Co to vlastně je
Toto duchovní umění léčby s japonskými kořeny, je léčení pomocí životních energií čerpaných z okolí. Slovo Reiki je složenina ze dvou japonských slov: "Rei", což se překládá jako “Univerzální život” a "Ki", což znamená “energie”. Není nijak spojená s náboženstvím či náboženskými praktikami. Jde o životní energii, která prochází všemi živými věcmi.
 
Ki, čili energie jednotlivce, by měla být silná a volně proudící. Pak jsou tělo i mysl v pořádku. Když se energie vytrácí nebo je blokovaná, může to vést k duševní či fyzické nerovnováze.
 
Existují 4 stupně
1. úroveň - Dokáže harmonizovat čakry, dotekem nebo tím, že přiblíží ruce, harmonizovat jídlo nebo vodu. Místa kolem sebe.
2. úroveň - Dokáže harmonizovat čakry na dálku, poslat energii do budoucna (například když vás čeká důležitá zkouška nebo cesta), dokáže harmonizovat minulost, vytvořit energetickou sprchu, dokáže vkládat energii do věcí a zná část znaků.
3. úroveň - MISTR reiki léčitel - zvládnete vše výše zmíněné a máte další možnosti léčení.
4. úroveň - MISTR reiki učitel - je schopen a oprávněn zasvěcovat a vyučovat reiki všech stupňů včetně samotného mistrovského.
 
Symboly
Svaté symboly jsou důležitou a zajímavou částí praktikování Reiki. Pocházejí z japonského Kandži (znakový systém pro zápis japonštiny, který se vyvinul z čínských znaků, které přišly do Japonska spolu s buddhistickými texty) a jsou to běžná slova z japonštiny, která pomáhají zlepšit tok životní energie.
Mezi nejznámější Reiki symboly patří:
 
1. Dai Ko Myo – mistrovský symbol
 
Tento symbol má vliv na korunní čakru a pomáhá nám najít sebe sama a zjistit tak, kdo jsme. Symbol nám pomáhá najít všechny souvislosti našeho života, spojuje nás s božskou silou v každém z nás. Pomáhá nám léčit sebe i ostatní. Protože se jedná o hlavní, mistrovský symbol Reiki, použití Dai Ko Myo hlavního symbolu zvyšuje hojivé účinky každé formy léčby Reiki.
 
 
 
 
 
 
2. Cho Ku Rei – symbol síly
 
Zesiluje proudění energie, poskytuje ochranu na všech úrovních, odstraňuje negativní energie, posiluje přátelské a obchodní vztahy.
 
 
 
 
 
 
 
3. Sei Hei ki – symbol emočního léčení
 
Tento symbol harmonie a míru se používá k vyrovnání obou mozkových hemisfér, čímž navozuje vnitřní i vnější mír. Zlepšuje paměť, pomáhá překonat závislosti na kouření, drogách, a alkoholu. Pomáhá léčit bolesti hlavy.
 
 
 
 
 
 
 
4. Hon Sha Ze Sho Nen – symbol vzdáleného léčení
 
 
Tento symbol se používá především k léčení na dálku. Pomáhá léčit traumata z minulosti, či problémy z minulých životů. Udržuje tělo, ducha a mysl v harmonii.
 
 
 
 
 
 
 
Zakladatelem Reiki je Dr. Mikao Usui z japonské buddhistické rodiny. Díky rodinnému jmění měl možnost studovat v buddhistickém klášteře, kde se mimo jiné učil bojovým uměním a šermířství. Během studií se zajímal o medicínu, psychologii a teologii. Jeho cílem bylo nalézt způsob, jak léčit sebe i ostatní pomocí rukou, aniž by tento způsob byl jakkoliv spojen s náboženstvím, a byl tak přístupný každému.
 
Během svého výcviku v klášteře strávil 21 dní v jeskyni na hoře Kurama, kde se postil, meditoval a modlil. Na úsvitu dvacátého prvního dne zažil událost, která mu navždy změnila život. Spatřil prastaré symboly sanskrtu (starý indický jazyk), které mu pomohly vytvořit systém léčení. Tak se zrodilo usui Reiki. Po tomto prozření založil v Kjótu kliniku pro léčbu, díky níž se učení Usui Reiki dále šířilo. V roce 1922 založil první kliniku a školu Reiki v Toyku. Před svou smrtí vyškolil několik mistrů Reiki a zajistil tak, že jeho systém nebyl zapomenut.
 
Zajímá Vás ještě něco? Určitě napište!
 

Zdroj: nefertitis.cz obrázky: google