Při objednávce nad 1000 Kč doprava zdarma!

Jaká je historie lapače snů?

Kde se vzala historie

lapač snů napomáhá vyrovnanosti a harmonii duše, ať už v nočním či bdělém snění.
Dávná legenda pochází z kmene Siouxů. Tato legenda vypovídá o tom, že lapač snů neslouží jako ochránce pouze v době, kdy spíte, ale i v době takzvaného denního snění. Lapač snů Vás tedy ochraňuje, jak od špatných snů a nočních můr, tak od zlých myšlenek a představ, které přijdou na Vaši mysl během bdění. Není tedy od věci umístit lapač snů nejen nad postel, ale i do místnosti, ve které trávíte nejvíce času, aby i během dne byla Vaše mysl čistá, harmonická a vyrovnaná.
 

Význam jednotlivých částí Lapače

Kruh
Základem je kruh. Kruh znázorňuje nekonečný prostor, svět či vesmír. Jedná se o první vytvořenou překážku, která brání zlému snu, nebo špatné myšlence poškodit Vaše vnitřní Já. Vnitřní Já symbolizuje kamínek, minerál, nebo korálek vpletený do sítě.
 
Pavučina
Síť je zapletena proto, že sen nebo myšlenka, která není ve Vaší mysli vítána po síti zabloudí a nedostane se tak k Vašemu vnitřnímu já, tedy ke kamínku, anebo ke středu sítě. Negativita je v síti zapletená tak dlouho, až je po východu Slunce zničena slunečními paprsky.
 
Ozdoby
A jako poslední a velmi důležitou částí lapače snů jsou ozdoby (korálky, peříčka) navěšené ve spodní části kruhu. Ty slouží k návratu příjemné myšlenky, nebo snu zpět do Vaší mysli. Jednoduše po ní sklouznou dolů.
Špatné sny zničí čistá sluneční energie, která lapač čistí. Je tedy potřeba, aby na Váš lapač snů denně alespoň na chvilku dosáhly sluneční paprsky.