Při objednávce nad 1000 Kč doprava zdarma!

Úplňky v roce 2021

Věděli jste, že každý úplněk má svou historii a je nějak nazýván? Každý z nich na nás nějak působí povězme si něco o každém z nich. U mě na e-shopu najdete ochranné šperky, které vás ochrání před negativními účinky nejen magických úplňků.

Lednový úplněk 28. 1. 2021 ve 20 hodin a 16 minut

Jmenuje se vlčí a je ve znamení lva. Historie pochází až z dob indiánů, kteří mu říkali právě vlčí, protože v této době ještě bývala zima, často i hodně sněhu a vlčí smečky hladově vyly kolem indiánských vesnic.

K čemu nás nabádá: Uzavírá mnoho kapitol vašeho života a další otevře zase otevírá. Pomůže vám se sebevědomím a pomůže udělat dojem. Udělejte to, co právě cítíte. Každý výsledek je ten správný. Zahoďte strachy a obavy, protože se věci dějí velmi rychle. Pozor si dejte na hádky, ale nebojte po nich přichází usmíření.

Únorový úplněk 27. 2. 2021 v 9 hodin a 17 minut 

Říká se mu sněžný a je ve znamení panna. Sněžný se mu říká, protože přichází ještě uprostřed zimy a odráží situaci na severní polokouli. Staří Keltové mu říkali také ledový úplněk, protože jde o nechladnější úplněk v roce. A indiánské kmeny ho nazývaly někdy hladovým úplňkem, protože drsné zimní podmínky znesnadňovaly lov zvěře a měli málo potravy.

K čemu nás nabádá: Vykročte pravou nohou, můžete se těšit na nový život a na to, že se věci začnou dávat do pořádku. Nástrahy a neplechy vás cestou čekají, ale je čas udělat si v životě pořádek. V této době bychom se měli naučit být otevřenější a tolerantnější a akceptovat nedokonalosti v životě. Připravte se na komplikovaný a citově náročný úplněk, budete muset trochu potlačit touhy a vášně. Všemu nechte volný průběh a v klidu si vše zanalyzujte a podívejte se na věci i z jiných úhlů.

Březnový úplněk 28. 3. 2021 ve 20 hodin a 48 minut

Indiány byl nazýván vraní a je ve znamení vah. Šamani indiánů považovali vránu za magické zvíře, které zprostředkovávalo kontakt mezi světem mrtvých a živých. Někdy je také nazýván červím, protože právě v tuto dobu začínají žížaly vylézat ze země a příroda se pomalu chystá na příchod jara.

K čemu nás nabádá: Doporučuji dát si sklenku vína, meduňku nebo levanduli, protože váhy vám nedopřejí klidný spánek. Budete totiž přemýšlet o vašem životě. Především o věcech a lidech, které vám zbytečně ubírají energii. Je čas na rekapitulaci, určení cílů a opuštění věcí, které vám nic nedávají. Nebojte se a buďte sami sebou, protože jednáním podle představ ostatních vám k rozvíjení přirozeného talentu nepomůže. Tím, že budete každý den šťastní a vděční nastolíte v životě harmonii a rovnováhu.

Dubnový úplněk 27. 4. 2021 v 5 hodin a 31 minut

Nazývá se úplňkem rašící trávy a je ve znamení štíra. Někdy se mu také říká rybí nebo růžový, podle jedné z prvních jarních květin pocházejících ze Severní Ameriky – plamenky šídlolisté, jejíž drobné kvítky mají nádherně růžovou barvu.

K čemu nás nabádá: Odložte veškerá řešení, protože nic z toho se nepodaří. Připravte se na prudké výkyvy nálad a příval emocí, stejně jako u jedovatého štíra. I když na první pohled úplněk působí negativně bude nesmírně očišťující. Otvíráme další kapitolu života, jen nezapomeňte tu současnou uzavřít, jinak zůstanete stát na místě. Odstraňte věci a vztahy, které vás už dávno nenaplňují a pokračujte v analyzování pocitů. Čekají vás chtě nechtě změny, proto přemýšlejte, co byste chtěli udělat jinak a nebojte se toho. Nelpěte na zbytečnostech.

Květnový úplněk 26. 5. 2021 v 13 hodin a 13 minut

 Je velmi často nazýván květný nebo květinový a je ve znamení střelec. Je tak nazýván, protože ukazuje jaro ve své největší síle. 

K čemu nás nabádá: Čeká vás klid, nečekejte dramata nebo zvraty. Tento úplněk přinese optimistický pohled na svět a proto si užívejte a radujte se. Začínáte přemýšlet nad dobrodružstvími, toulkami a cestováním. Proto je jeho heslem nezávislost, spontánnost a otevřenost. V tento měsíc bude vše vycházet, tak se nebojte riskovat. Samota vám tento měsíc nesvědčí, buďte tedy více ve společnosti.

Červnový úplněk  24. 6. 2021 ve 20 hodin a 39 minu

Má překrásný název jahodový ve znamení kozoroha. Tato doba byla pro indiány signálem, že lesní jahody začínají dozrávat. V evropských kulturách se tomuto úplňku také říkalo růžový podle růží, které v červnu začínají kvést, nebo také medový (v angličtině Honey Moon, což v překladu znamená líbánky).

K čemu nás nabádá: Dokončete rozdělanou práci, protože máte dostatek energie na to, abyste vše zvládli. Takže věci, které jste dlouho odkládali uzavřete. Věnujte se sami sobě, protože to vám půjde lépe než kdykoli předtím. Tento úplněk je ve znamení uzemnění a spojení se sebou. Utřiďte si také životní hodnoty, aby jste nepodlehli okolním tlakům. Nic nepodceňte a dejte na svou intuici.

Červencový úplněk 24. 7. 2021 ve 4 hodiny a 36 minut 

Nese název bouřkový podle bouřek, o které se v tomto období vyskytují hojně. Je ve znamení vodnář. Někdy se mu také říká jelení, protože právě v tuto dobu začínají jelenům růst nové parohy.

K čemu nás nabádá: Velmi často se budíte, protože nevíte, co sami se sebou. Cítíte se rozladění a nevíte kam se vrtnout. Zaměřte se především na partnerské vztahy a vyřešte problémy, které se táhnou už delší dobou. Řešte vše s rozvahou a bez emocí. Zkuste se podívat na situaci jinýma očima, podívejte se na problém i z jiného úhlu. Zaměřte se na propuštění negativních emocí, pomůžou vám k tomu lidé okolo vás, nevyhýbejte se jim.

Srpnovému úplňku 22. 8. ve 14 hodin a 1 minutu

Je nezýván jeseteří a je ve znamení vodnář. V tuto dobu bylo hojné období pro ryby. Indiáni měli hojnost, protože rybky vyplouvaly na povrch, aby se třely, a bylo tak snadné je ulovit. 

K čemu nás nabádá: Díky úplňku opět ve vodnáři máte čas na dořešení toho, co jste nestihli. Žádné vaše rozhodnutí není špatné, protože tento úplněk je moudrý a magický a nasměruje vás správnou cestou. V partnerských vztazích byste se měli rozhodnout, jakou cestou se dál vydat. Je čas na svatbu nebo potomka? V tento měsíc naleznete řešení nejen na tyto otázky a uzavřete spoustu záležitostí.

Zářijový úplněk 21. 9. 2021 v 1 hodinu a 54 minut

Tento kukuřičný úplněk ve znamení ryb, byl dobou sklízení kukuřice, což byla nejrozšířenější plodina Ameriky. Právě proto mu někteří říkali sklizňový.

K čemu nás nabádá: Tento emotivní úplněk, stejně jako citlivé ryby prožíváte velmi silně. Padá na vás únava, špatná nálada nebo deprese. I když máte pocit že nás nic nebaví a všechno je marné, je čas alespoň na odpočinek. Neprovádějte žádné velké změny není na to vhodné období. Je to ale čas na hledání odpovědi na otázku, co v životě chceme a utřízení si vlastních myšlenek.

Říjnový úplněk 20. 10. 2021 v 16 hodin a 56 minut

Lovecký nebo krvavý úplněk ve znamení berana se nazýval díky indiánům. Indiáni za svitu měsíce podnikali lovy, aby si ještě před zimou nahromadili dostatečné zásoby jídla.

K čemu nás nabádá: Oproti předchozímu úplňku je tento nabitý nadměrnou energií. Nebojte se pocitu nejistoty, protože vám dá pocit nepostradatelnosti. Toužíte dohnat vše, co jste do teď nestíhali. Začít nové projekty a vyzkoušet něco nového. Potřebujete k tomu více sebevědomí. Nevnímejte život jako běh nebo dokonce bitvu, kterou je třeba dokončit v co nejkratším čase i za cenu toho, že půjdeme do všeho na sílu. Nezapomeňte proto na svou rodinu a přátele, kteří vám dodávají sílu.

Listopadový úplněk 19. 11. 2021 v 9 hodin a 57 minut

Říká se mu bobří a je ve znamení býka. Listopad je období, kdy se bobři chystají na zimu. Staví si pevná obydlí a hodně jedí, aby je přes zimu hřál ochranný kabát tuku. Někdy je nazýván mrazivý, protože se už objevují první mrazíky. 

K čemu nás nabádá: Těšte se na stabilitu ve všech oblastech vašeho života. Pokud jste během předchozích měsíců prošli změnou, nyní ji přijmete a zafixujete. Nebraňte se tomu ať zbytečně neonemocníte. Zažijete pocit bezpečí, klidu a stability. Najdete konečně mír a rovnováhu, budete mít pocit, že je vše tak, jak má. Soustřeďte se také na své okolí a své nejbližší a věnujte jim nějaký čas, to nejdůležitější, co můžete udělat. Trochu se rozmazlete před zimou, ať se cítíte opravdu dobře.

Prosincový úplněk 19. 12. 2021 v 5 hodin a 35 minut

 Indiáni jej nazývají úplňkem dlouhých nocí nebo studený měsíc. Je už velká zima a sníh. Tento úplněk je ve znamení blíženců.

K čemu nás nabádá: Pokud máte pocit, že musíte druhé poučovat je čas se nad tím zamyslet. Čeká vás změna a proto je čas přemýšlet, co podniknete dále. Vezměte si volno z práce ať máte čas sami pro sebe. Udělejte si výlet, protože potkáte spoustu zajímavých lidí, kteří vám mohou být inspirací. Svá přání formulujte konkrétně. Pro upovídanost a poučování nevnímáte okolí a jste impulzivní, buďte proto opatrní, abyste neublížili ostatním, tím, že řeknete něco, co by vás později mrzelo. Jste v bezpečí před nástrahami celého světa, což je příjemné, vychutnejte si to.