Při objednávce nad 1000 Kč doprava zdarma!

Vhodné oleje pro jednotlivé čakry

Funkci čaker můžete podpořit i volbou správného oleje nebo vůně do bytu. Každá čakra má svou typickou vůni, která vám pomůže otevřít, harmonizovat a pročistit jednotlivé body ve vašem těle.

1. čakra

Hřebíček – olej hřebíčku pomáhá při uvolňování nahromaděné energie v základní čakře. Podporuje schopnost uvolňovat všechny stavy úzkosti vzniklé z ochrany a bezpečnosti. Pomáhá se tak otevřít čerstvým a čistým energiím.

Cedr – tato vůně vás spojují se silou země a podstatou přírody, dodává klid a bezpečí.

Patchouli - dodává pocit jistoty.

 

2. čakra

Ylang-ylang - je jedno z nejznámějších afrodiziak. Pomáhat otvířít se smyslovému vnímání. Jeho sladká vůně vám dá pocit bezpečí. Nahromaděné a zadržované emoce se tiše rozplynou. 

Santal používá se na zlepšení sexuality. Povzbuzuje fantazii a probouzí radost z činnosti.

Levandule a pomeranč - Navrací kreativitu do harmonii. Nejde jen o tvoření ale i o kreativní řešení problémů

 

3. čakra

Levandule - levandulový olej uklidňuje a uvolňuje  nadměrnou hyperaktivitu třetí čakry.

Rozmarýn - rozmarýnový olej je velmi vhodný při špatné funkci třetí čakry, oživuje a povzbuzuje, pomáhá překonávat lenost a podporuje připravenost k jednání

Bergamot - jeho vibrace, připravovaného z plodů stromu bergamont, v sobě mají mnoho světla a energie. Jeho vůně posiluje životní energii nám vlastní. Dodává sebedůvěru a sebejistotu.

Grep, casie, cypřiš - Podporují sebevědomí a nalezení naší vnitřní identity.

 

4. čakra

Růžový olej - jeho něžné láskyplné srdce zahojí rány srdce ať už jde o zlomenné srdce, žárlivost nebo stesk. Připomene vám znovu, co je to láska a jak ji poznat. Je takovým malým procitnutím. Povzbuzuje a zjemňuje smyslné radosti.

Cypřiš, grep, majoránka - Pomáhají mít rád sebe sama a nalézt souznění se svým vnitřním já. Rozvíjí empatii. Odstraňuje pocity zrady, smutku nebo samoty.

 

5. čakra

šalvěj - tato čerstvá trošku trpká vůně šalvěje vyšle léčivé kouzlo do oblasti řeči. Uvolní zatuhliny v krční čakře.  Vaše slova tak budou znít harmonicky a zvučně a pomohou vám vyjádřit úmysl vaší duše co nejlépe a nejjasněji.

Eukalyptus - čerstvá vůně eukalyptového oleje projasňuje váš život. Jeho magie a překrásná vůně ve vás otevřou dveře vnitřní inspiraci a přinesou vašemu výrazu pravost a kreativitu.

Levandule, cypřiš, limetkaUčí nás lepší komunikaci a vyjadřování pocitů, názorů a tužeb. Ovlivňuje téže schopnost naslouchat. Má také velký vliv na to co a jak sdělujeme a především co a jak slyšíme. Týká se to i neverbální komunikace.

6. čakra

Jasmín - díky jemné květinové vůni jasmínu pomáhá otevřít našeho ducha obrazům a vizím, které na svých křídlech nesou poselství hlubších pravd. Vibrace jasmínové vůně zjemňují vnímání a spojují energie šesté čakry s energiemi čakry srdce.

Šalvěj, levandule, kadidlo a citronová tráva - Pomáhají nám rozvíjen intuici. Posilují zdravý rozum, moudrost nebo inteligenci. Využijete je i při posílení paměti a nebo zapamatování si vašich snů po probuzení. Pomáhají otevírat třetí oko mezi obočím.

Máta - Pomáhá uvolnit dutiny a otevřít třetí oko.

 

7. čakra

kadidlo a lotos - jeho zvláštní magická vůně nadnáší ducha i duši a čistí atmosféru. Pomáhá zapomenout na stereotypy, prohlubuje naši schopnost uvěřit.

Santalové dřevo, levandule nebo pelargonie - Očišťují tělo od negativních energií. Uvolňují napětí a pomáhají vám nalézt sebe sama.