Při objednávce nad 1000 Kč doprava zdarma!

Jin Jang

3 položek celkem
ruzenec z onyxu a howlitu reki pro vsechny5
399 Kč / ks
Kód: 1076
howlit a onyx reiki pro vsechny
od 109 Kč / ks
Kód: 1073/S -
Harmonický Jin Jang
Tip Výprodej
–25 %
149 Kč / ks
Kód: 74

Síla jin a síla jang jsou dvě spojené části jednoho celku. Znaky jin a jang znamenají temnotu a světlo.

Koncept jin – jang má původ v dávné čínské filosofii a popisuje dvě navzájem opačné a doplňující se síly, které se nacházejí v každé živé i neživé části vesmíru.

Jin (čínsky pchin-jinem yīn, znaky zjednodušené , tradiční , „tmavé místo, sever) je tmavší element; působí temně energicky, žensky a koresponduje s nocí. Jin je často symbolizovaný vodou a zemí.

Jang (čínsky pchin-jinem yáng, znaky zjednodušené , tradiční ) jih) je světlejší element; působí vesele, aktivně, světle, mužsky a koresponduje se dnem. Jang je často symbolizovaný větrem a ohněm.

Jin (ženskost, temna energie síly) a Jang (mužská, světlá, tvořivá síla) jsou popisem doplňujících se opaků a nejsou absolutní. Všechny síly v přírodě mají oba dva stavy a tyto stavy jsou v neustálém pohybu. Na západě se často Jin a Jang zobrazuje nepřesně jako „zlo“ a „dobro“.

Pro člověka je důležité aby v sobě měl od obojího, jinak není tělo v rovnováze. Proto mít doplněk nebo šperk, který nás směřuje k rovnováze je velmi důležité pro pohodu a rovnováhu člověka a jeho života. Vyberte tedy ten správný.