Při objednávce nad 1000 Kč doprava zdarma!

O mně

Asi by vás zajímalo, kdo vyrábí šperky a kdo tvoří tuhle stránku včetně blogu. Odpověď je velmi prostá. Jsem to já. Je mi jasné, že to vám nic bližšího neřeklo. To vůbec nevadí něco málo vám povím, na ostatní se můžete zeptat prostřednictvím chatu nebo sociálních sítí. Na vše Vám ráda upřímně odpovím.

V roce 2018 jsem prožila velkou krizi, kterou považuji za zlom v mém životě. Byl to doslova obrat o 180 stupňů. V jeden den jsem přišla o všechno o bydlení, partnera i práci. Vzpomínám, jak jsem seděla na gauči a po tvářích mi tekly obrovské slzy a já nevěděla, co bude dál.

 

Dnes už vím, co to všechno znamenalo. I když v ten moment to tak nebylo. Zlobila jsem se na celý svět. V momentě, kdy nás vesmír položí na lopatky, chce nám rozhodně něco závažného říct a my už dávno přehlídli méně varovná znamení. Ať už se máme zamyslet, změnit životní cestu, rozhlédnout se kolem sebe nebo pohlédnout do sebe. Je dobré se nad tím vším zamyslet.

 

Naučilo mě to pokoře, lásce k sobě samé, nesoudit okolí a snažit se pomáhat a nic za to nečekat. (Ne že bych to nedělala už dříve, ale tato zkušenost mě utvrdila v tom, že je to opravdu důležité). Naučila mě také vidět to, co okolí nevidí. Třpytivý sníh, když je večer nebo svítí slunce. Voňavé léto a zpěv ptáků. Pučící stromy a rozkvétající květy na jaře. Překrásné barvy a vůně na podzim. Ano jsou to klišé, ale když vidíte tuhle krásu a jemnost přírody, jak se vše snoubí dohromady. Musí to s Vámi doslova pohnout. A Váš vesmír nabere jiné obrátky.

Naštěstí jsem si včas uvědomila, co můj pád na dno znamená a začala jsem na sobě pracovat. Denně cvičit jógu, meditovat, chodit na výlety a tvořit. Pěkně krůček po krůčku. Nejprve to bylo malování, u toho jsem vydržela dlouho. Pak šití a náramky z bavlnek. Zkrátka hledala jsem sama sebe a to, co mi dělá radost. Ze začátku to bylo těžké. Člověk má totiž tendenci, přehlížet sám sebe. Nejprve ostatní a pak okolí.

Něco mi v mysli říkalo, že to stále není všechno a po čase jsem se rozhodla udělat si kurz REIKI 1. a 2. stupeň. Zajímat se o čakry víc do hloubky, Buddhu a celkově duchovno. Po dokončení kurzu jsem prošla několika dalšími kurzy jógy a našla se v malování akrylem na plátno a právě špercích. Nejprve jsem tvořila sama pro sebe a své blízké. Ať už náramky nebo další drobnosti jako prstýnky a náramky. Všechny ty kousky jsem vždy někomu darovala.

Shop vznikl díky mojí touze předávat svoje radosti dál. K náramkům z drahých kamenů jsem se dostala náhodou. Vzniklo to jako nevinný projekt, když jsem nevěděla, co dát kolegům v práci a chtěla jsem, aby dárky měly osobní nádech. Vyrobila jsem své první čakrové náramky. Tehdy jich bylo asi 12 kusů, každý s myšlenkou na daného kolegu, aby byl obohacen o energii. S věnováním a významem jednotlivých kamenů jsem je s dojetím předávala kolegům.

 

Ať už je nosí nebo ne, pro mě to bylo takové první setkání s náramky vlastní výroby. Tehdy jsem vyrobila i svůj první větší, složitější lapač, byl dost hrozný, ale mám ho do dnes (už trošku upravený - protože symbolizuje nové začátky), aby mi připomínal, že každý z nás začínal a není na tom nic, za co bychom se měli stydět.

A protože už jsem nedoufala v to, že bych se po roce 2018 mohla někdy znovu zamilovat, znovu zasáhl vesmír a ukázal mi, že nikdy není pozdě, zvlášť na lásku.

 

Nyní jsem ve fázi, kdy se aktivně věnuji józe. Brzy ze mě bude instruktor jógy. Takže zde najdete určitě možnost lekcí. Ať už soukromých nebo i těch pro veřejnost. Dál pokračuji ve výrobě šperků, REIKI a také psaní. Jsou to věci, které mi dělají radost a cítím se při nich svobodná. Navíc ráda dělám radost a pomáhám okolí. Všechny výrobky dělám s láskou a pokud jsou to výrobky na míru s myšlenkou na dotyčného ať má věc taky patřičnou známku jedinečnosti a energetickou hodnotu.

 

Blog vedu několik let a článků jsem napsala spousty. Spolupracovala jsem dokonce s několika časopisy a magazíny. Jednoho dne bych ráda napsala vlastní knihu. 

S láskou Moni